Mini Yüz Germe

Mini Yüz Germe

Mini yüz germe uygulaması son zamanlarda oldukça popüler yüz estetiği ameliyatlarından bir tanesidir ve klasik yüz germe uygulamasına kıyasla daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle 50 li yaşlarda ortaya çıkan boyun bölgesi kırışıklıkları, sarkmaları ve gıdı bölgesinde yağ toplanması durumlarında klasik yüz germe ameliyatı önerilir. Fakat hastalarımızın bir bölümünde boyun bölgesinde yaşlanma belirtileri oluşmadan yüz çizgileri rahatsız edecek hale gelebilir. Bu tür şikayetleri olan kişilerde ise yapılabilecek en uygun ameliyat, mini yüz germe ameliyatıdır.

Mini yüz germe ameliyatında ameliyata ait kesiler sadece kulak önünden yapılır. Kulak arkası ve ense saçlı deride ek kesiler olmaz. Sadece kulak önü ve iç kısmından yapılan kesiyle yüz bölgesinin sarkmış ve gevşemiş dokularının ve bağlarının orijinal yerlerine asmak mümkün olmaktadır. Buna bağlı olarak bol ve fazla olan deri kısmı da gerdirilebilir.

Mini yüz germe ameliyatına aday kişiler

  • Özellikle yanaklarında sarkma olan
  • Çene kontürü bozulmuş
  • Gıdı bölgesinde yağ toplanmaları olan ve
  • Yüzde genel kırışıklıkları bulunan kişiler bu ameliyat için en büyük aday konumundadır.Bu ameliyat özellikle Avrupa ve ABD’de de sıkça tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Özellikle bu ameliyata eklenen küçük modifikasyonlar ile olumlu sonuçları bakımından klasik yüz germe ameliyatının birçok riskini yaşamaya gerek kalmamıştır. Boyun bölgesi lazer lipoliz, yağ enjeksiyonu, göz kapağı estetiği, endoskopik alın germe ve kaş kaldırma operasyonu ile orta yüz estetiği (yanak kaldırma) işlemleri mini yüz germe operasyonu ile birlikte yapılabilir. Bu tür durumlarda sonuçlar çok daha kalıcı ve etkileyici olmaktadır. Ameliyatın en büyük dezavantajı ise boyun derisinde ileri derece sarkma olan kişilerde bu bölgeye müdahale edilememesi olarak gösterilebilir.

Mini yüz germe ameliyaının avantajları

  • Çok daha az iz bırakan bir yöntemdir.
  • Klasik ameliyata göre yan etki ihtimali düşüktür
  • Ameliyat süresi kısadır
  • İyileşme döneminin daha kısa olması, yöntemin en büyük avantajlarındandır.
Araç çubuğuna atla