Ameliyatsız İple Yüz Germe

Yer çekiminin yaş ilerledikçe hakimiyetini arttıran etkisi, yaşam şekli, aşırı strese maruz kalınması, belirgin mimik hareketleri, çevresel ve genetik faktörler nedeniyle ciltte yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Bu belirtiler kimi zaman hafif izler, kimi zaman derin çukurlar ve kimi zaman ise yüzde sarkmalarla kendini gösterir.

Geçmiş dönemde yüzdeki yaşlanma belirtilerinin ve özellikle sarkmaların ortadan kaldırılması için sadece cerrahi yöntemler kullanılıyorken; dermokozmetik uygulamaların ilerlemesiyle birlikte kişilere daha pratik çözümler üretilmeye başlandı.

Ameliyatsız yüz germe amacıyla kullanılan; güvenli ve pratik bir yöntem olan “İple Yüz Germe” uygulaması son yıllarda en çok tercih edilen anti aging (yaşlanma karşıtı) yöntemleri arasında yer alıyor. Kaş kaldırma, alın germe, boyun germe, göğüs dekoltesinde gençleştirme, yanakta meydana gelen sarkmaların giderilmesi amacıyla uygulanan  iple yüz germe uygulaması; derideki sarkmaların giderilmesinde oldukça etkili bir yöntem olarak ön plana çıkıyor. İple yüz gerdirme uygulaması yaptırmayı düşünen kişilerin bu uygulamayı yalnızca konusunda uzman doktorlara yaptırması gerekliliğinin ise göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kişiye lokal anestezi verilmesiyle gerçekleştirilen ameliyatsız iple yüz germe uygulaması mutlaka steril bir ortamda yapılmalıdır. Hijyenik kliniklerde gerçekleştirilebilen bu uygulamanın temel amacı sarkmaların meydana geldiği cilt bölümlerinin yukarıya doğru asılmasıdır. Böylece sarkmalar ortadan kaldırılır ve kişi daha genç bir görünüme sahip olur. Cerrahide kullanılan özel iplerin cilt altından geçirilip ideal ölçüde gerilmesiyle ciltte toparlanma meydana gelir. Uygulama sırasında cilde kesi atılmaz ve dolayısıyla dikiş atılma gibi süreçler ortadan kaldırılır. Cerrahi bir müdahale gerçekleşmediği için kişi günlük hayatına hemen dönebilir.

İple yüz germe uygulaması tek başına yapılabildiği gibi diğer anti aging uygulamaları ile de birlikte uygulanabilir. İple yüz germe sırasında cilt sarkmaları giderilse de ciltte zaman içerisinde beliren diğer yaşlanma belirtilerine çözüm sunulmaz. Bu nedenle cerrahların da önerileriyle kişiye aynı anda birden fazla uygulama yapılarak elde edilen sonuç iyileştirilebilir.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Bu uygulama kadınlara ya da erkeklere özel değildir, yaşlanma belirtilerinden ve cilt sarkmalarından kurtulmak isteyen herkes bu uygulamanın avantajlarını yaşayabilir. Hazır yeri gelmişken cilt gençleştirme uygulamaları ile ilgili bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Genel olarak bu uygulamaların yaşlanma gerçekleştikten sonra yapılması gerektiğine dair yanlış bir fikir vardır. Anti aging uygulamalarının temel amacı yaşlanma belirtilerini geciktirmek ve kişiye daha genç bir görünüm kazandırmaktır. Bu nedenle yaşlanma belirtilerinin başladığı zamanlarda ki yaşlanma belirtileri kişi 30’lu yaşlardan itibaren etkisini hissettirmeye başlar; dermokozmetik uygulamalara başvurulabilir. Erken yaşlarda yapılan ameliyatsız iple yüz germe uygulamasının etkisi daha yüksektir. Henüz tam anlamıyla sarkma meydana gelmeden ve cildin esnekliği azalmadan yapılan ameliyatsız yüz germe uygulamaları oldukça başarılı olur. Uygulamanın başarısını cildin yumuşaklığı, esnekliği ve asmaya uygunluğu mutlaka değerlendirilmelidir. Sarkmaların iple asma yönteminde giderilemeyeceği durumlarda ameliyatla yüz germe seçeneği en mantıklı alternatif olarak ön plana çıkacaktır.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulamasının Avantajları ve Faydaları Nelerdir?

Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması sırasında cilde kesi ve dikiş gibi cerrahi müdahaleler yapılmadığı için iyileşme süreci çok kısadır. Uygulama sonrası ciltte hafif şişkinlikler ve bölgesel morarmalar oluşabilir; bu şikayetler kısa sürede ortadan kalkar.

Uygulama sonrası ciltte yara izi kalmaz, kişinin iple yüz germe yöntemiyle gençleştiği belli olmaz. Uygulamanın tüm yüze yapılma gereksinimi yoktur, yüzde sarkmaların meydana geldiği kaş ve yanak gibi bölgelere de uygulanabilir.

Uygulama sonrası 3 – 7 gün içerisinde sonuçlar hemen fark edilir. Kişi kendini daha iyi hisseder ve doğal olarak kişinin özgüveni yerine gelir.

Araç çubuğuna atla