Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Kaşların doğal yapısı ya da ilerleyen yaşla birlikte kaşların düşmesi nedeniyle kişilerin görünümünde kronik yorgunluk ve mutsuzluk ifadesi oluşabilir. Kaşların düşük durması kişilerin yaşının olduğundan daha fazla görünmesine de yol açabildiği için rahatsızlık duyulan bir sorun olarak değerlendirilebilir. Kaşlarının yapısından memnun olmayan, kaşlarını kaldırmak isteyen ancak cerrahi bir müdahale yaptırmaktan çekinen kişiler için ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri büyük bir fırsat sunmaktadır.

Pratik bir şekilde uygulanan, günlük hayatı etkilemeyen ve çok hızlı sonuç alınan ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri hayat kalitesini arttırmakla kalmaz kişilerin özgüvenini de ciddi anlamda yerine getirir. Daha genç bir ifadeye kavuşulur ve aynı zamanda yaşlılık belirtileri de azaltılmış olur.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Needle Shaping Dolgu Uygulaması (Dolgusuz Dolgu)

Uzun zamandır kaş kaldırma, dudak şekillendirme, yanak kaldırma, kırışıklık azaltma, boyun çizgilerini ortadan kaldırma ve kaz ayaklarının giderilmesinde kullanılan Needle Shaping uygulaması ameliyat etkilerinden kişileri koruyan; başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır.

Lokal anestezi verilerek gerçekleştirilen yöntem yapılacak işlemlere göre maksimum bir saat içerisinde tamamlanır. Hızlı bir şekilde sonuç alınabilen Needle Shaping ile kaş kaldırma yöntemi sırasında ince iğnelerle kaş bölgesinde dolgu efekti sağlanır. Operasyon sonrası uygulama bölgelerinde şişlikler oluşabilir. Uygulama 3 seans tekrarlanabilir, etkisi yaklaşık 3 yıl boyunca devam eder.

Doğal sonuçların elde edilmesi ve cilt altına herhangi bir enjeksiyon yapılmaması bu yöntemin en önemli avantajları arasında yer alır. Uygulama sonrası kişilerin şikayetleri minimum düzeyde olur ve kaşları doğal bir kavis kazanır.

Botoks Uygulaması ile Kaş Kaldırma

Kısa sürede tamamlanan, basit ve yan etkisi çok az olan botoks ile ameliyatsız kaş kaldırma yöntemi en sık yapılan dermakozmetik uygulamalar arasındadır. Konusunda deneyimli ve uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken bu uygulama öncesi kişinin ideal kaş şekli belirlenir ve doğal bir görünüm elde edilmesi için planlama yapılır. Botolinium Toksin bakterisinin kaş çevresine uygulanması ve bölgedeki kasların felç edilmesine dayanan bu teknik belli aralıklarla tekrarlanabilir.

Botoks ile kaş kaldırma işlemi yapıldıktan 1 – 2 gün sonra kişi yüzündeki değişimi fark edebilir. Lokal anestezik etkisi olan kremlerin cilde uygulanmasından sonra gerçekleştirilen botoks ile kaş kaldırma işlemi dakikalar içerisinde tamamlanır. Uzmanlar tarafından uygulandığında yan etkisi neredeyse hiç görülmeyen bu uygulama sonrası kişiler günlük hayatlarına çok kısa sürede geri dönebilirler.

İple Kaş Kaldırma ve Kaş Asma

Yüz germe yöntemlerinden biri olan ve başarılı sonuçlarla cerrahi operasyon gereksinimini azaltan ip askı yöntemi kaş bölgesinde de uygulanmaktadır. Kişinin cilt yapısı, yaşı, kaş düşüklüğü oranı gibi farklı değişkenler göz önünde bulundurularak cilt altından dikensi çıkıntıları olan ipler özel bir iğne yardımıyla kaşın içerisinden geçirilir. Lokal anestezik etkisi bulunan kremlerin sürülmesinden sonra gerçekleştirilen bu yöntemin en net etkileri uygulamadan yaklaşık 3 hafta sonra elde edilir.

Uygulama sonrası bölgede kızarıklık, hafif şişme ya da sızı oluşabilir; şikayetler kısa süre sona geçecektir. İple ameliyatsız kaş kaldırma yönteminin uzmanlar tarafından uygulanması ve öncesinde yüz analizi yapılarak en doğal sonuçların alınması amaçlanmalıdır. Yüzün geneline uygun olacak şekilde kaşların kaldırılmasını ve kaşlar arasında asimetrilerin düzeltilmesini sağlayan bu yöntem yüzün gençleştirilmesinde de oldukça etkilidir.

Sonuç olarak; ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri ile kişilerin görünümleri iyileştirilebilir ve yüzlerindeki zamanla oluşan değişimler giderilebilir. Ancak kaş kaldırma işlemlerinin tek başına düşünülmemesi gereken durumlarda; yüzün diğer bölümlerinde yapılacak işlemlerle birleştirilmesinde fayda olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Yüzün görünümünün iyileşmesi için bütüncül bir yaklaşım benimsenmesi her zaman daha doğru olacaktır.

Araç çubuğuna atla