Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiği çoğunlukla ameliyat ile gerçekleşir. Burundaki problemlere göre rinoplasti, yani estetik burun ameliyatı, oldukça olumlu ve başarılı sonuçlar elde edilen bir operasyondur. Günümüzde ameliyat haricinde de seçeneklerimiz mevcut. Burun yapısına en uygun olacak şekilde planlayarak klinik ortamında, ortalama 10 dakika gibi sürede  uygulanabilen geçici dolgu malzemeleriyle, botilinum toksin enjeksyonları ile veya askı yöntemleri kullanılarak  burun estetiği gerçekleştirebiliyoruz. Doğru eğitimle, doğru seçilmiş dolgu materyali ve estetik bir bakış açısı ile kusurları ortadan kaldırmak mümkün. Yurt dışında da yaygın bir şekilde tercih edilen bu yöntem, ekonomik olmasının yanı sıra son derece hızlı ve tatminkar sonuçlar verebiliyor.

Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarının önemli başarılarından bir tanesi de ; travmalardan veya estetik burun operasyonlarından sonra oluşan deformitelerin çok çabuk bir şekilde düzeltilebilmesi.

Uygulama sonrasında; kısa sürede geçen lokal şişlik, morluk, burun ucunda bazen 15 gün kadar sürebilen kırmızılıklar görülebilir. Uygulamaların etkisi seçilen yöntemlere göre 6 ay ile yıllar boyunca devam edebilir.

Yapılacak uygulamanın uzman bir kişi tarafınca yapılması önem taşımaktadır. Her buruna ameliyatsız işlem uygun olmayacağından ötürü hastanın değerlendirilerek sorunlarına yönelik bizzat bir planlama yapılması ve işlemden beklediği sonuçlar hakkında bilgilendirilmesi de azami önem arz eder.

Araç çubuğuna atla