Bacak Estetiği

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği vücudumuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi bacak bölgesindeki istenmeyen görüntü ve deformasyonları bulunan kişiler için problem olabilmektedir. Uzun, düzgün ve yeterli dolgunlukta bacaklara sahip olmak herkesin istediği bir özelliktir. Estetik cerrahinin gelişen yöntemleri bacaklardaki görünüm problemlerine de mükemmel çözümler getirmektedir.

Bacaklardaki problemler; bacağın aşırı ince veya aşırı kalın ve yağlı olması, eğrilikler, diz yanlarında ve ayak bileklerinde aşırı yağ birikimi şeklinde sayılabilir, ayrıca üst bacak bölgesinde özellikle selülit görüntüsü önemli bir sorun oluşturmaktadır. Bu sorunlar egzersiz veya diyetle çözülebilecek problemler olmayıp genellikle genetik miras sonucu ortaya çıkar.

Bacak estetiği hangi yöntemler ile sağlanır?

Bacak bölgesindeki sorunları çözmek için bacak implantı ( calf implant ), liposakşın, lazer lipoliz, Radyofrekans ,AWT ve yağ enjeksiyonu gibi yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler bazen tek başına bazen de beraberce aynı anda uygulanabilmektedir.

Bacak estetiğinde ameliyatsız çözümler olabilir mi?

Vücuttaki simetriyi ve ahengi sağlayarak estetik bir görünüm sağlanması esas amaçtır. Bu nedenle istenilen şekli ve yüzey yapısını elde etmek için ameliyat veya ameliyatsız farklı yöntemler uygulanabilir.

Diz , ayak bileği ve üst bacak estetiği

Diz bölgesine yönelik girişimlerle bacağın çarpık görünümü düzeltilebilir. Özellikle klasik liposakşın ile ulaşmanın zor olduğu ayak bileği , diz üstü gibi bölgelerde lazer lipoliz çok iyi sonuçlar vermektedir.

Basen estetiği

Basenler (Trokanter) özellikle bayanlarda yağ depolanmasının , genetik özelliklere bağlı olarak en yoğun izlendiği alanlardır. Basen bölgesi depo bölgesi olarak kabul edildiği için diyet ve spora en geç yanıt veren bölgelerdendir. Basen bölgesinde Liposuction ve lazer lipoliz kombinasyonları hem hızlı hemde hızlı bir şekilde şekillenmenin sağlandığı çözümler vermektedir.

Bacak estetiği ameliyatları bazen lokal anestezi bazen de genel anestezi altında yapılabilen, 1-3 saat arasında süren ameliyatlardır. Liposakşın ve yağ enjeksiyonu yapılmış ise herhangi bir iz kalmaz. Bacak implantı operasyonu yapılmış ise bacak arkasında küçük yatay izler kalacaktır. İleri dönemde silik hale geleceğinden ve nispeten gizli bir yerde olduğundan rahatsız edici izler değildir.

Araç çubuğuna atla