Göz Kapağı Estetiği

İzsiz (Lazer ile) Alt Göz Kapağı Estetiği

Göz kapakları ve göz çevresi kişinin yüz ifadesini doğrudan etkiler. Göz kapaklarındaki düşüklükler, deri yığılmaları, kırışıklıklar ve göz altındaki torbalar kişinin görünümünü değiştirir. Kişinin daha yaşlı, daha mutsuz, daha yorgun ve daha çökük görünmesine neden olan göz kapağının estetik sorunları, kozmetik cerrahi operasyonları ile düzeltilebilir. Ancak tek alternatif cerrahi operasyonlar da değildir…

Lazer teknolojisinin gelişmesiyle birlikte alt göz kapağı estetiği lazer ile iz kalmayacak şekilde gerçekleştirilebilir. Oldukça konforlu olan ve başarılı sonuçlar veren lazer ile alt göz kapağı estetiği minimal invaziv bir teknik olup; yüzde herhangi bir yara izi oluşmasına yol açmaz. Alt göz kapağı sorunları nedeniyle cerrahlara başvuran hastaların cilt yapıları ve cilt sorunlarının boyutu değerlendirildikten sonra uygun görüldüğü takdirde lazer ile ameliyatsız göz kapağı estetiği yapılabilir; kararı cerrahlar verecektir.

Lazer ile Alt Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Alt göz kapağı cildindeki yapısal değişimlerin düzeltilmesi ve fazla cildin buharlaştırılması amacıyla uygulanan lazer tedavisi öncesinde, hastanın cildi temizlenir ve akabinde uygulama yapılacak bölge lokal anestezik etkisi olan kremler yardımıyla uyuşturulur. Göz altı bölgesine uygulanan lazer ışını; ciltte açılan noktasal kesilerden göz altı yağ yastıkçılarına ulaşır ve fazlalıklar buharlaştırılır. Lazer uygulaması ile kirpik diplerinden itibaren göz altındaki yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılabilir.

Lazer ile göz altı kapağı estetiği operasyonlarının detaylı bir şekilde planlanması gerekir. Yüzün genel görünümünü iyileştirmek adına üst göz kapağının ve göz çevresinin genelinin değerlendirilmesi estetik bütünlüğün sağlanması adına önemlidir. Lazer ile ameliyatsız alt göz kapağı estetiği minimal invaziv bir metot olsa da mutlaka konusunda deneyimli uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Oldukça başarılı sonuçlar alınan bu yöntemin etkisi kişiden kişiye değişebilir. Göz altı cildinin yapısı, cilt esnekliğinin ne kadar korunduğu ve kişinin yaşı gibi faktörler uygulamanın etkisini farklılaştırabilir.

Lazer ile İzsiz Alt Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Kozmetik cerrahi operasyonlardan farklı olarak lazer uygulamalarında cilde belirgin kesiler atılmaz. Ciltte yara oluşumunu engelleyen bu uygulama sonrası ciltte yara izi kalmaz. Aynı şekilde kesi atılmamasının bir sonucu olarak iyileşme süreci oldukça kısadır. İyileşme döneminde hastanın konforu yüksektir ve günlük hayatında radikal değişimler yapmasına gerek yoktur.

Uygulama sonrası cilt tazelenir, doğal bir ışıltı oluşur ve kişi daha genç görülür. İyileşme döneminde minimal oranda kızarıklık yaşanabilir ancak bu yan etkiler kısa süre sonra ortadan kalkar. Cerrahi operasyonlar sonrası görülmesi muhtemel komplikasyonların oluşma ihtimali; lazer ile izsiz alt göz kapağı uygulamasından sonra minimal düzeydedir.

Minimal morarmaların yaşanabileceği lazer tedavisi sırasında göz altındaki torbalanmalara yol açan yağ torbacıkları lazer ışını ile buharlaştırıldığı için kişinin yüz ifadesi iyileşir. Öncesinde yorgun, üzgün ve mutsuz ifadenin yerini yenilenmiş, tazelenmiş ve pozitif bir ifade alır.

Lazer ile İzsiz alt göz kapağı estetiği sırasında cerrahların uzmanlığı sonuçlar üzerinde oldukça etkilidir. Göz, göz kapakları ve göz çevresinin hassasiyetine uygulama sırasında dikkat edilmelidir. Göz çevresindeki deriler oldukça incedir ve her ne kadar lazer teknolojisi güvenli olsa da cerrahların yeteneği bu uygulama sırasında ön plana çıkacaktır.

Araç çubuğuna atla