Kol Estetiği

Kol Estetiği

Kollarda, birçok çeşitli sebepten dolayı sarkmalar ve gevşemeler olmaktadır. Diğer bölgelerindeki deformitelerden daha çok rahatsız eder. Kolların görüntüsel bozukluklarını düzeltmek amacı ile yapılan ameliyatlara “Kol Estetiği” veya “Kol Germe” ameliyatı denilir.
Kol Estetiğinde, doktorun deneyimi ve doğru değerlendirmesi çok önemlidir. Doğru hasta seçimi yapıldığı sürece kol germe ameliyatının sonuçları hem hastayı hem de tedavi eden hekimi mutlu kılacaktır.

Kol Estetiği İçin Uygun Yöntemler Nelerdir?

Kol Germe Ameliyatı ve Kollara Lazer Liposuction yöntemi olmak üzere iki yöntem vardır.Kolda yağlanma fazla olup, gevşemeler olmayabilir. Kol bölgesini yağlardan kurtarmak, kola estetik görünüm kazandırmak için, sadece yağ aldırma yöntemi lazer liposakşın uygulanır. Uygulama sırasında yağlar alınır. Yağların alınması, kolun estetik görünümü için yeterli olabilmektedir. Deneyimli ve yağ alımı konusunda başarılı bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen kişilerde kollarda yağ alımı sonrasında çukurluklar ve çökmeler oluşmaz.

Kol Bölgesinde, hem yağ fazlalığı hem de gevşemeler varsa, kol germe yapılır. Kol Germe’de dışarıdan görünmeyecek, sizin yerini bildiğiniz bir ameliyat izi oluşur. Dışarıdan dikkat çekmeyecek bir bölgededir. İşlem sonunda, hem yağ alınmış hem de deride sarkma görüntüsüne sebep olan deri fazlalığı alınmış olur.

Lazer Liposuction Yöntemi İle Kol Estetiği

Lokal anestezi ile, plastik cerrahlar tarafından, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir.
Son yıllarda lazer cihazlarının yardımı ile smart lipo ve slim lipo cihazlarının yardımı ile kol estetiğinde çok başarılı yağ alımları gerçekleştirilmektedir.

  1. Ortalama 1 saat kadar sürer.
  2. Ertesi gün normal hayatınıza dönebilirsiniz.
  3. Belli bir süre, doktorunuzun uygun gördüğü süre kadar bandaj kullanmanız gerekir.
  4. Kol hareketlerinde rahat olmayabilirsiniz. Nelere dikkat etmeniz gerektiğini, ameliyat öncesi ve sonrasında doktorlarımız size belirtecektir.
  5. Doktorlarımızın belirttiği süre kadar ağırlık kaldırmamanız gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyatı:

Kol sarkmalarında uygulanan kol germe ameliyatı genellikle genel anestezialtında ve bazen de lokal anestezi ile yapılır. Ortalama 1-3 saat arası sürer. Çok ağır sarkmalar ve yağlanmalarda hasta bir gün hastanede kalabilir. Koldaki sarkma deri boyunca hem enine hem boyuna iki boyutludur. Bu nedenle deri hem enine hem de boyuna kesilerek sarkan deri alınmalıdır. Enine deri fazlalığı koltukaltına yapılan kesilerle alınacağı için izini gizlemek kolaydır. Boyuna deri fazlalığı boyuna yapılacak kesilerle alınır ki, burada kalan izin görünmesi söz konusudur.

Araç çubuğuna atla